Vynález kníhtlače alebo od pisára po Gutenberga – workshop, 27.9.2024

Posledné voľné miesta pre dospelých. Termíny pre školy už sú obsadené.

Tlačová správa

Názov podujatia:        Vynález kníhtlače alebo od pisára po Gutenberga – workshop

Organizátor:               Trnavský samosprávny kraj – Záhorské múzeum v Skalici

Miesto:                       Záhorské múzeum v Skalici, Námestie slobody 13, 909 01 Skalica

Lektorka:                    Markéta Poskočilová

Dátum konania:          27. septembra 2024 o 10.00 hod. a 17.00 hod.

Historička a výtvarníčka Markéta Poskočilová predstaví, akou premenou prešla kniha v období stredoveku. Príkladom bude prvotlačová knižnica Olomouckej kapituly a jej najzaujímavejšie časti. Zároveň bude možnosť si prezrieť a skúsiť pracovný materiál pisára i tlačiara, od husieho brka, pigmentov, plátkového zlata po tlačiarenský lis z doby Johanna Gutenberga. Na ňom si vyskúšate náročnosť samotnej technológie tlače a presvedčíte sa, že vynález kníhtlače predstavoval vtedajšiu revolúciu v šírení myšlienok.

Workshop je určený pre školy i širokú verejnosť. Cena je 1€/žiak a 5€/dospelý. Trvanie programu je 90 minút pre školy a 120 minút pre dospelých.

Rezervácie a bližšie informácie: sona.spacilova@zahorskemuzeum.sk.

Projekt sa realizuje s finančnou podporou Mesta Skalica.

www.margaritaears.com

Predchádzajúci článokDeň otvorených dverí 21.9.2024